Zabiegi przeciwbólowe prądami TENS

Zabiegi TENS Luboń

Co to jest prąd TENS?

Jeżeli to pytanie zadaliście sobie po przeczytaniu tytułu, zapewne nie znacie skutecznej metody do walki z bólem. TENS bowiem to niewielkie urządzenie, które skutecznie pozwala pozbyć się przykrych dolegliwości bólowych, dzięki czemu przywrócony zostaje komfort życia.

Aparat TENS działa na zasadzie generowania impulsów. Należy jednocześnie dobrać odpowiedniej wielkości elektrodę do stymulowania prądu, by zgadzała się ona z wielkością stymulowanego obszaru. Istnieje zasada głosząca, że im mniejsza elektroda, tym mniejsza powinna być powierzchnia ciała, na której chcemy załagodzić ból. Nadmienić należy, że zarówno aparat, jak i prąd TENS są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, nie wywołują skutków ubocznych, a ich działanie jest niezwykle skuteczne.

Umów wizytę

Zabiegi TENS w Luboniu

TENS – kiedy używać

Prąd stymulowany przez aparat TENS jest urządzeniem, którego skuteczność potwierdziły liczne badania naukowe oraz medyczne. Najlepsze rezultaty widoczne są przy łagodzeniu problemów bólowych wywołanych głównie rwą kulszową, czy lumbago. Coraz częściej sięgają po niego kobiety podczas porodu, gdyż jest on nie tylko skuteczny, ale i w 100 % bezpieczny. Ponadto odnotowano dużą skuteczność niwelowania bólów menstruacyjnych, stawów, głowy, pleców oraz szyi. To aparat, po który z pewnością warto sięgnąć, by zlikwidować lub znacznie zniwelować zarówno bóle ostre, jak i przewlekłe.

Zadzwoń
507 175 003
Zadzwoń
Przewiń do góry